Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Co zrobić kiedy nowy system wynagradzania nie przynosi zamierzonych rezultatów – przykład z branży wysokich technologii

28.04.2014 Patrycja Grzesińska
Niniejszy artykuł stanowi analizę przypadku dużej firmy z branży wysokich technologii, która aby poprawić swoją sytuację postanowiła wprowadzić nowy program wynagradzania. Jego głównym założeniem było nagradzanie zatrudnionych za zdobywanie oraz rozwijanie wiedzy, kompetencji i umiejętności. Dodatkowo, aby bardziej zmotywować pracowników część ich zarobków uzależniono od osiąganych przez nich wyników. Niestety, jak się potem okazało, rozwiązanie to okazało się dużą porażką.
Opracowanie pokazuje jak przebiegał proces projektowania oraz implementacji nowego programu wynagradzania. Jednocześnie skupia się ono na błędach popełnianych przez organizację oraz przyczynach niepowodzenia wprowadzonej strategii płac. Opisuje także nastroje zatrudnionych, jakie miały miejsce w firmie w trakcie trzech lat wdrażania owego rozwiązania. Artykuł zawiera 1 tabelę.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".