Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Co o wynagrodzeniach na świecie pisze Międzynarodowa Organizacja Pracy?

02.04.2013 Łukasz Pokrywka
Artykuł podsumowuje publikację Global Wage Report 2012/2013 Międzynarodowej Organizacji Pracy. Autorzy zwrócili uwagę na zmiany zachodzące na światowych rynkach pracy po kryzysie finansowym z 2008 i 2009 roku w tym głównie jego wpływ na wynagrodzenia pracowników. Tematem wiodącym raportu jest problem malejącego udziału dochodów z pracy w ogólnym dochodzie narodowym poszczególnych państw i całej gospodarki światowej. Artykuł przedstawia najważniejsze wnioski i wyniki badań Międzynarodowej Organizacji Pracy zawarte w raporcie. Przedstawiono skutki negatywnego zjawiska malejącego udział dochodów z pracy, w tym głównie rosnące nierówności w społeczeństwie. Zaprezentowano także sytuację w Polsce na tle krajów rozwiniętych.
Łukasz Pokrywka

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".