Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Co nie daje spać specjalistom do spraw wynagrodzeń? - część II

13.12.2010 Grzegorz Spólnik
Druga część opracowania poświęconego aktualnym problemom, z jakimi zmagają się specjaliści do spraw wynagrodzeń, koncentruje się na dwóch zagadnieniach. Pierwsze to wsparcie prawidłowej polityki personalnej, zmierzającej do zapewnienia organizacji najlepszych pracowników, posiadających odpowiednie kompetencje. Zwrócono uwagę na istotność tej kwestii w kontekście atrakcyjności inwestycyjnej naszego kraju i czekających nas zmian na rynku pracy. Drugim zagadnieniem, opisanym w artykule, jest zapewnienie konkurencyjnego wynagrodzenia poprzez rozsądne korzystanie z raportów płacowych. Część artykułu poświęcono świadczeniom pozapłacowym. Jednakże, ze względu na obszerność tematu, ograniczono się do wskazania artykułów i opracowań, w których należy poszukiwać interesujących informacji i odpowiedzi na pytania związane z poszczególnymi aspektami zarządzania benefitami. Artykuł zawiera 2 wykresy.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".