Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Premia rekrutacyjna (on-sign bonus, signing bonus)

15.09.2015 Tomasz Staśkiewicz
Najbardziej znanym przykładem premii rekrutacyjnej jest kontraktowanie sportowców do profesjonalnych drużyn sportowych. Bardzo często piłkarz czy koszykarz, podpisując umowę z nowym pracodawcą, dostaje sporą sumę „za podpis”. Zazwyczaj są to duże kwoty – wielokrotnie przekraczające miesięczne uposażenie zawodnika. Przykładowo – piłkarz Dawid Nowak za podpis pod kontraktem z Polonią Warszawa dostał w 2010 roku 500 000 PLN, przy miesięcznych zarobkach na poziomie 100 000 PLN. Z umowy wycofał się jeszcze przed jej wejściem w życie. Specjalne bonusy „za podpis” są powszechne w sporcie, gdyż pozwalają przesunąć część z budżetu wynagrodzeń na budżet transferowy. W niniejszym artykule prześledzimy w jaki sposób konstruować efektywnie premię rekrutacyjną.
Tomasz Staśkiewicz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".