Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

RPSS24 - Webinar 5122024 - artykuły 835x215
Artykuły

Wynagrodzenia w Warszawie w 2006 roku

06.03.2007 Michał Mudel
Niniejszy artykuł jest podsumowaniem najważniejszych wyników trzeciego Internetowego Badania Wynagrodzeń (IBW), które przeprowadziliśmy z czołowymi polskimi portalami. Opracowanie składa się z pięciu części i zawierającego najważniejsze konkluzje podsumowania. Część pierwsza zawiera porównanie wysokości płac – oraz stopnia wynagradzania benefitami – w Warszawie i poza stolicą (z uwzględnieniem szczebli organizacyjnej hierarchii). Przedstawione jest także zestawienie miast wojewódzkich (różnica pomiędzy Warszawą, a drugim pod względem wysokości płac Poznaniem to prawie 1 000 PLN). W części drugiej porównywane są stawki oferowane w firmach z kapitałem polskim i zagranicznym; w firmach o różnej wielkości oraz o odmiennym profilu (prywatna, sfera budżetowa, etc.). Część trzecia i czwarta skupiają się na wysokości płac w zależności od branży w jakiej działa firma i działu w jakim pracuje pracownik (na przykład: osoba zatrudniona w dziale informatycznym mogła liczyć na 5 400 PLN, a w magazynie – na 2 219 PLN.) Wreszcie, w części piątej, Czytelnik przekona się ile zarabiają osoby z takim jak jego stopniem wykształcenia (na przykład: kierownik, tytuł MBA, mediana: 11 300 PLN), czy jaki wpływ na stawki płac miała w Warszawie płeć. Osoby wybierające pomiędzy robieniem kariery w stolicy lub poza nią będą mogły zobaczyć, jak różni się wpływ doświadczenia zawodowego na wysokość wynagrodzeń w Warszawie i w Polsce. Wszystkie zestawienia uwzględniają stanowisko (pracownik szeregowy, specjalista, kierownik, dyrektor). Artykuł zawiera 8 tabel i 10 wykresów.
Michał Mudel

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 3023 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3815 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Raport giełdowy - członkowie zarządów - artykuły
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".

Raport giełdowy - członkowie zarządów - artykuły