Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia w działach finansów i controllingu w 2011 roku

16.01.2012 Patrycja Grzesińska
Artykuł jest podsumowaniem wyników IX Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW), przeprowadzonego w 2011 roku. W badaniu uczestniczyło 101 787 osób.
Poniższe opracowanie zostało poświęcone analizie zarobków pracowników działów finansów i controllingu, w przypadku których mediana wynagrodzeń całkowitych wyniosła 5 250 PLN. Na wstępie ukazano w jaki sposób kształtowały się płace w poszczególnych województwach. Zwrócono również uwagę na wysokość pensji oferowanych zatrudnionym na różnych szczeblach zarządzania. Pierwszym czynnikiem jaki wzięto pod uwagę był staż pracy. Przykładowo najwyższe zarobki wśród specjalistów oraz starszych specjalistów osiągały osoby z 6-8 letnim doświadczeniem. Mediany ich wynagrodzeń ukształtowały się odpowiednio na poziomach 4 975 oraz 6 900 PLN. Następnie przeanalizowano płace w firmach odmiennej wielkości oraz o różnym kapitale dominującym. Na zakończenie ukazano wysokość zarobków na wybranych stanowiskach. Najwyższy poziom wynagrodzeń odnotowano w przypadku kierowników ds. finansów i controllingu (9 400 PLN) a najniższy u referentów zatrudnionych w urzędach (2 410 PLN). Artykuł zawiera 5 wykresów oraz 2 tabele.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2932 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3723 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".