Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia osób w różnym wieku w 2011 roku

27.02.2012 Katarzyna Jaśko
Artykuł jest podsumowaniem wyników IX Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW), przeprowadzonego w 2011 roku. W badaniu uczestniczyło 101 787 osób. W artykule zaprezentowano dane o wynagrodzeniach osób w różnym wieku. Omówiono zarobki osób w różnych grupach wiekowych z różnym poziomem wykształcenia, a także zarobki kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Przykładowo, osoby z wykształceniem wyższym magisterskim w wieku od 31 do 35 lat zarabiały 4 923 PLN (mediana). Zaprezentowano także dane o zarobkach osób zatrudnionych w firmach różnego rodzaju. Wynika z nich, że najwyższe zarobki otrzymywały osoby zatrudnione w firmach prywatnych. Z kolei, wynagrodzenia pracowników w wieku od 41 do 45 lat zatrudnionych w spółkach skarbu państwa kształtowały się na poziomie 3 700 PLN. Przeanalizowano także informacje na temat zarobków osób w różnym wieku w wybranych branżach. I tak, wynagrodzenia pracowników w wieku od 41 do 45 lat w branży budowlanej wyniosły 4 500 PLN. Stanowiło to 96% zarobków pracowników w tym wieku zatrudnionych w przemyśle lekkim. Artykuł zawiera 1 tabelę i 4 wykresy.
Katarzyna Jaśko

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2823 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3606 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".