Artykuły

Umiejętności Polaków na tle innych narodowości

13.10.2014 Grzegorz Spólnik
Świat się zmienia, zmienia się rynek pracy i zmieniają się umiejętności, które powinni posiadać zatrudnieni, aby pracować efektywnie i przyczyniać się do sukcesu firm oraz całych gospodarek. Problem ten dostrzega organizacja OECD, czego dowodem jest uruchomienie międzynarodowego cyklu badań poświęconego stopniu opanowania przez dorosłych obywateli kompetencji niezbędnych w XXI wieku. Pierwsza edycja objęła swym zasięgiem 24 kraje i wzięło w niej udział 166 000 respondentów. W niniejszym artykule zaprezentowano, jak na tle innych narodowości wypadli Polacy. Przedstawiono w nim wyniki analiz dotyczących stopnia biegłości w poszczególnych, badanych przez OECD, umiejętnościach oraz intensywności ich wykorzystania w miejscu pracy. Artykuł zawiera 5 wykresów i 2 tabele.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".