Artykuły

Sprawdź gdzie masz szansę na znacznie wyższe zarobki

16.12.2013 Grzegorz Spólnik
Jeśli nie chcą Państwo zmieniać charakteru swojej pracy, ale jednocześnie zastanawiacie się na jakie zarobki moglibyście liczyć w innym mieście lub regionie Polski zapraszamy do lektury niniejszego artykułu. Porównano w nim mediany wynagrodzeń w miastach wojewódzkich i województwach w ośmiu działach, najliczniej reprezentowanych w Ogólnopolskim badaniu Wynagrodzeń 2012: administracji; finansów, księgowości i audytu; produkcji; sprzedaży; IT; logistyki i zakupów; obsługi klienta; technicznym i serwisu. Dokonano trzech różnych porównań – pomiędzy miastem wojewódzkim i pozostałą częścią województwa; pomiędzy województwami (z wyłączeniem ich stolic) i pozostałymi miastami wojewódzkimi; pomiędzy poszczególnymi miastami wojewódzkimi. Zaprezentowano te wyniki, w przypadku których różnice przekraczały założony próg atrakcyjności. Wynosił on 20% dla porównania pierwszego oraz 40% dla drugiego i trzeciego. Artykuł zawiera 9 tabel.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2849 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3636 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".