Artykuły

Kwestie wynagradzania w raportach Najwyższej Izby Kontroli - część I

25.11.2013 Grzegorz Spólnik
Jeśli chcą Państwo zapoznać się z ciekawymi faktami dotyczącymi polityki wynagradzania niektórych instytucjach publicznych to zachęcamy do lektury niniejszego artykułu. Tekst powstał w oparciu o dokumenty pokontrolne publikowane przez Najwyższą Izbę Kontroli. Można z nich dowiedzieć się przykładowo tego ile wynosiły przeciętne wynagrodzenia poszczególnych grup zawodowych w Telewizji Polskiej S.A. i Polskim Radiu S.A. oraz ile kosztowało użytkowanie służbowych samochodów przez zawieszonych w czynnościach członków zarządu pierwszej z tych spółek. Z raportów NIK dowiadujemy się również jak „skomplikowane” i „kompetentne” muszą być usługi doradcze, aby gmina wypłaciła za nie prawie 60 000. Znajdziemy w nich również informacje o zarobkach osób odpowiedzialnych za kontraktowanie i kontrolę świadczeń w NFZ, kosztach wynagradzania rad nadzorczych prywatyzowanych spółek i przeciętnych zarobkach w ogrodach zoologicznych. Między innymi te właśnie kwestie poruszono w niniejszym tekście. Artykuł zawiera 1 wykres i 3 tabele.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2849 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3636 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".