Krakowska Szkoła Wynagrodzeń Raport płacowy Sedlak & Sedlak 2019 Raport płacowy Sedlak & Sedlak dla branży IT 2019 Stefa premium Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2019 roku

Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

Raport płacowy Sedlak & Sedlak dla branży IT 2019

pozwala na porównanie 41 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Integracja europejska a wynagrodzenia

15.09.2003 Hanna Sieminowicz
Prawie wszystkich Polaków nurtuje pytanie, jaki wpływ na warunki życia wywrze wejście naszego kraju do Unii Europejskiej. Czy integracja stworzy nowe miejsca pracy? Ile będziemy zarabiać? Daleko nam jeszcze do wprowadzenia waluty europejskiej - euro, lecz już teraz warto przeanalizować, jakie zmiany w poziomie naszych wynagrodzeń może przynieść uczestnictwo w Unii Gospodarczej i Walutowej. W artykule postaramy się także odpowiedzieć na pytanie, czy wynagrodzenia Europejczyków kształtują się zgodnie z ogólnoświatowymi tendencjami, czy też zarobki na starym kontynencie, jednoczącym się gospodarczo i politycznie, rządzą się innymi prawami.
Hanna Sieminowicz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się

Polub wynagrodzenia.pl

Udostępnij

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".

Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Kontakt: [email protected]