Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Integracja europejska a wynagrodzenia

15.09.2003 Hanna Sieminowicz
Prawie wszystkich Polaków nurtuje pytanie, jaki wpływ na warunki życia wywrze wejście naszego kraju do Unii Europejskiej. Czy integracja stworzy nowe miejsca pracy? Ile będziemy zarabiać? Daleko nam jeszcze do wprowadzenia waluty europejskiej - euro, lecz już teraz warto przeanalizować, jakie zmiany w poziomie naszych wynagrodzeń może przynieść uczestnictwo w Unii Gospodarczej i Walutowej. W artykule postaramy się także odpowiedzieć na pytanie, czy wynagrodzenia Europejczyków kształtują się zgodnie z ogólnoświatowymi tendencjami, czy też zarobki na starym kontynencie, jednoczącym się gospodarczo i politycznie, rządzą się innymi prawami.
Hanna Sieminowicz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".