Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Czy pracodawcy są przygotowani na nadchodzące ożywienie gospodarki?

21.09.2009 Emilia Wasiuk
W artykule przedstawiono wyzwania jakie stoją przed pracodawcami w związku z nadchodzącym ożywieniem gospodarczym. Rynek pracy niebawem rozkwitnie na nowo, firmy zaczną poszukiwać wartościowych pracowników. Pracodawcy, którzy popełnili wiele błędów w okresie recesji, w najbliższym czasie mogą ponieść wielkie koszty w postaci odejścia kluczowych, utalentowanych pracowników. Gwałtowne, masowe redukcje zatrudnienia, cięcia wynagrodzeń, stres związany z możliwością utraty pracy, brakiem perspektyw rozwoju i satysfakcjonujących zarobków już teraz zbiera swoje żniwo. Artykuł omawia główne problemy pracodawców z okresu najgorszych dni i miesięcy kryzysu oraz prezentuje rozwiązania, które należy podjąć jak najszybciej. Hasłem przewodnim jest stworzenie odpowiedniego pakietu wynagrodzenia, który zrekompensuje problemy wywołane kryzysem, odbuduje zaufanie, aspiracje i motywacje pracowników. Artykuł zawiera cenne uwagi praktyków. Na zakończenie podano przykłady dwóch firm w których wykorzystano rozwiązania proponowane w artykule.
Emilia Wasiuk

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".