Kryzysowe doradztwo płacowe dla firm

Wsparcie prawne w związku z epidemią COVID-19

W odpowiedzi na bardzo wiele zapytań dotyczących kryzysowego zarządzania sprawami kadrowo – płacowymi oraz uzyskania wsparcia prawnego, przygotowaliśmy dla Państwa ofertę specjalną.

W czym możemy Państwu pomóc

Redukcja kosztów osobowych
Zapewniamy doradztwo prawne w zakresie dopuszczalności i zakresu ograniczenia obowiązywania wewnętrznych aktów płacowych lub możliwości stosowania warunków mniej korzystnych niż wynikające z umów o prace.
Zawieszenie świadczeń lub benefitów
Doradzamy w zakresie prawnych i wynagrodzeniowych możliwości i wariantów wypowiedzenia lub renegocjacji układów zbiorowych i pozostałych wewnętrznych aktów płacowych (regulaminów wynagradzania, regulaminów premiowania).
Zwolnienia grupowe
W razie konieczność przeprowadzenia restrukturyzacji zatrudnienia, zapewniamy kompleksową obsługę prawno – wynagrodzeniowo - administracyjną procesu zwolnień grupowych, z udziałem w negocjacjach oraz przygotowaniem i wręczaniem pracownikom wypowiedzeń.
Wsparcie eksperckie w negocjacjach
Powodzenie negocjacji w dużym stopniu zależy od transparentności oraz analiz i argumentów opartych na sytuacji faktycznej i danych rynkowych. Wykorzystując naszą wiedzę oraz dane rynkowe zapewniamy wsparcie eksperckie w renegocjacji aktów płacowych ze związkami zawodowymi lub przedstawicielami pracowników.
Symulacje oszczędności
Przeprowadzamy symulacje wysokości redukcji kosztów osobowych związanych z możliwymi do wprowadzenia oszczędnościami. Tworzymy budżety wynagrodzeń dostosowane do możliwości firmy
Audyt umów pracowniczych
Przeprowadzamy kompleksową analizę prawną i wynagrodzeniową zawartych umów o pracę, umów zlecenia, kontraktów B2B - pod katem optymalizacji kosztowej lub możliwości ich renegocjacji czy rozwiązania.
Audyt wewnętrznych aktów płacowych
Przeprowadzamy kompleksową analizę prawną i wynagrodzeniową wewnętrznych aktów płacowych (układów zbiorowych, regulaminów wynagradzania, regulaminów premiowania). Celem jest dostosowanie kosztów do aktualnych i przyszłych możliwości firmy.
Wypowiedzenia zmieniające
W przypadku decyzji o wdrożeniu optymalizacji płacowych, gwarantujemy doradztwo prawne i wynagrodzeniowe a także przejmujemy obsługę procesu wypowiedzeń zmieniających umowy o pracę.
Programy Dobrowolnych Odejść
Konstruujemy oraz konsultujemy rozwiązania dotyczące programów dobrowolnych odejść pracowników. Przeprowadzamy symulację kosztów i oszczędności osobowych związanych z PDO.
Restrukturyzacja kadrowa i płacowa
Zapewniamy doradztwo w zakresie bieżących lub planowanych restrukturyzacji kadrowo - płacowych. Tworzymy modele i symulacje restrukturyzacji.
Reprezentacja w sądzie
Zapewniamy kompleksową obsługę prawną klientów w trakcie sporów sądowych z pracownikami.
Potrzebują Państwo więcej informacji?
Prosimy o kontakt z działem prawnym - Sedlak & Sedlak a odpowiemy na Twoje pytania.
Zadzwoń +48 12 625 59 10
wypełnij formularz

Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem we wskazanym przez Państwo terminie.