Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Zadaniowe formy wynagrodzeń oparte na zarządzaniu przez cele - słabe i mocne strony

16.03.2009 Ewa Bochyńska-Śmigielska
Strategię zarządzania przez cele opracowano dla eliminacji zasadniczych błędów charakteryzujących wcześniej stosowane podejścia do zarządzania przedsiębiorstwem. Czy zadaniowe formy wynagrodzeń oparte na metodzie zarządzania przez cele mogą być uznane za podobne remedium w dziedzinie motywowania pracowników?
W artykule opisano cechy charakterystyczne zarządzania przez cele, a także główne właściwości opracowanych na jego podstawie strategii wynagrodzeń. Omówiono zarówno korzyści, jak i obszary ryzyka związane ze stosowaniem tego rodzaju metod wynagradzania jako podstaw motywowania pracowników. Wreszcie, rozważono szereg propozycji radzenia sobie z potencjalnymi ogniskami zapalnymi dotyczącymi wynagrodzeń zadaniowych.
Ewa Bochyńska-Śmigielska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".