Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Subiektywizm w stosowaniu bonusów finansowych

11.07.2006 Arkadiusz Koperek
Bonusy finansowe to coraz popularniejsza forma dodatkowego wynagradzania pracowników za udział w tworzeniu wartości firmy i przyczynianiu się do jej sukcesu. Pełnią one funkcję motywującą oraz pozwalają na kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy. Kontrowersje budzą jednak wysokość i sposoby ich przyznawania przez kadrę zarządzającą. Swoje decyzje podejmują oni bowiem obiektywnie (np. na podstawie wskaźników finansowych) lub subiektywnie w oparciu o własne sądy i przekonania. Niniejszy artykuł przedstawia determinanty uznaniowych decyzji w stosowaniu bodźców motywacyjnych oraz skutki zastosowania takiego rozwiązania.
Arkadiusz Koperek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".