Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Rola menedżerów liniowych w procesie wynagradzania - część I

05.09.2011
Współczesne zarządzanie wynagrodzeniami jest niemożliwe bez zaangażowanie w nie menedżerów liniowych. Z kolei kierownicy bez znajomości stosowanych dzisiaj zasad wynagradzania nie mogą skutecznie zarządzać podległymi im pracownikami, gdyż nie posiadają ku temu odpowiednich narzędzi. Opracowaliśmy więc poradnik, który przedstawia najistotniejsze, z punktu widzenia menedżerów liniowych, kwestie związane z zarządzaniem wynagrodzeniami w nowoczesnych organizacjach. W pierwszej części omówiono rolę kierownika jako pośrednika między działem personalnym a pracownikami. Opisano charakter współpracy menedżerów i osób odpowiedzialnych za sprawy kadrowe oraz krótko zaprezentowano koncepcję wynagrodzenia jako łącznych korzyści z pracy. I choć tytuł artykułu wyraźnie akcentuje głównego adresata to polecamy go również właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw, którzy przecież niejednokrotnie są dla swoich pracowników właśnie menedżerami liniowymi. Z kolei specjaliści do spraw wynagrodzeń mogą potraktować niniejszy tekst jako swego rodzaju instruktaż dotyczący tego jaką wiedzę przekazać kierownikom, aby współpraca z nimi była zdecydowanie sprawniejsza. Artykuł zawiera 2 schematy.

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2967 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3758 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".