Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Regulaminy wynagradzania

15.09.2003 Marcin Potoczny
Pracodawca zatrudniający co najmniej 20 pracowników, nie objętych zakładowym układem zbiorowym pracy, ma obowiązek ustalenia warunków wynagradzania za pracę w regulaminie wynagradzania. Zasady ustalania regulaminów wynagradzania uregulowane są w Kodeksie Pracy.
Artykuł ten jest przede wszystkim analizą i interpretacją przepisów Kodeksu pracy oraz innych (Ustawa o związkach zawodowych, Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu za pracę) odnoszących się do regulaminów wynagradzania. Przedstawiono w nim również typową konstrukcję regulaminu oraz opisano wybrane elementy pakietu wynagrodzeń, zgodnie z terminologią stosowaną w regulaminach wynagradzania. Przykładowy regulamin, zamieszony na końcu artykułu, powinien być użyteczny przy tworzeniu nowych lub korygowaniu już istniejących regulaminów.
Marcin Potoczny

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".