Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Przykazania premiowania

17.06.2013 Patrycja Grzesińska
Artykuł w zwięzły sposób prezentuje 13 zasad skutecznego premiowania pracowników, powtarzających się w zaleceniach najbardziej uznanych praktyków i teoretyków wynagradzania. Są to reguły, które powinny mieć na uwadze wszystkie osoby odpowiedzialne za budowę systemów premiowania oraz ich wykorzystanie w codziennej praktyce organizacyjnej. Skorzystanie z nich nie gwarantuje sukcesu, ale zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo jego osiągnięcia. Ich zlekceważenie może zaś okazać się błędem, którego skutki będą kosztować organizację więcej niż tylko środki zmarnowane na nieefektywne premie. Artykuł zawiera 2 schematy.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".