Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Przygotowanie do budowania systemów wynagradzania za efekty

22.09.2008 Ewa Jankowska
Celem artykułu jest pokazanie jak budować system wynagradzania za efekty pracy. Z przeprowadzonych niedawno badań wynika, że systemy te są w Polsce coraz bardziej popularne, a więc prawdopodobne jest, że coraz więcej firm będzie wiązało wynagrodzenia z efektami pracy. W artykule skupiono się na trzech decyzjach, które poprzedzić muszą wszelkie inne działania związane z budowaniem systemu wynagradzania za efekty. Dotyczą one mianowicie: wyboru co do tego czy pod uwagę brane będą wyniki indywidualne, zespołowe czy całego przedsiębiorstwa; jak wyglądać będzie system oceny pracy (kryteria oceny) oraz jak ustalić cele i zadania dla jednostek organizacyjnych oraz poszczególnych pracowników. Lektura pozwoli Państwu lepiej przygotować się do pracochłonnego procesu budowania systemu wynagradzania za efekty oraz zwróci Państwa uwagę na niejednokrotnie pomijane, acz znaczące, kwestie z tym związane.
Ewa Jankowska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".