Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Outsourcing usług kadrowo-płacowych na świecie

05.05.2014 Adam Wrona
Korzystanie z obsługi procesów kadrowo-płacowych jest coraz popularniejsze, a branża outsourcingu prężnie się rozwija. W Polsce z tego typu usług korzysta ponad 50% firm. A jak jest w firmach o globalnej skali działania? W artykule przedstawiono informacje o tym, jak firmy globalne postrzegają bieżące wyzwania związane z payrollem oraz wdrażaniem outsourcingu tego typu usług. Opisano również główne oczekiwania, jakie organizacje stawiają dostawcom. Czytelnik znajdzie w artykule także dane na temat błędów w obsłudze procesów kadrowo-płacowych, na które najczęściej zwracają uwagę przedsiębiorstwa. Przedstawiono także, jakie są główne powody, dla których firmy gotowe byłyby zmienić dostawcę usług payrollu. Artykuł zawiera 5 wykresów.
Adam Wrona

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".