Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Negocjowanie wynagrodzeń ze związkami zawodowymi

18.05.2004 Maciej Dubis
Związki zawodowe to grupa interesu, z którą pracodawca musi się liczyć - zwłaszcza w większych organizacjach, gdzie reprezentacje pracownicze są bardzo silne. Na rolę związków zawodowych w dziedzinie kształtowania wynagrodzeń w zakładach pracy kładzie nacisk nawet kodeks pracy. Niestety, żądania związkowców często mają się nijak do sytuacji ekonomicznej firmy, w której są zatrudnieni. W artykule znajdziemy próbę odpowiedzi na pytania jakich żądań można spodziewać się od związkowców, oraz jak te żądania przekuć na sukces organizacji. Przedstawiony jest również częsty sposób prowadzenia negocjacji przez związki zawodowe - spory zbiorowe.
Maciej Dubis

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".