Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Koncepcja płacy według Edwarda E. Lawlera

04.05.2006 Ewa Jankowska
Artykuł omawia koncepcję płacy zaproponowaną przez Edwarda E. Lawlera III. Lawler jest obecnie jednym z największych autorytetów w dziedzinie rozwoju nauki o zarządzaniu zasobami ludzkimi, a szczególnie w kwestiach związanych z wynagradzaniem. Fundamentem jego koncepcji jest oparcie płacy zarówno na wynikach indywidualnych pracownika, jak i na wynikach całej organizacji. Lawler podaje kilka sposobów stworzenia takiego systemu wynagradzania, które w szczegółowy sposób zostały opisane w artykule. Odpowiedni dobór technik i metod stosowanych w ramach wynagradzania za wyniki ma zapewnić znaczny wzrost efektywności organizacji. Artykuł zawiera więc szereg porad dotyczących tego, jak zdobyć przewagę konkurencyjną dzięki odpowiedniemu wynagradzaniu w ramach koncepcji Lawlera.
Ewa Jankowska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".