Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Ira T. Kay o wynagrodzeniach

14.12.2009 Radosław Kotowicz
Ira T. Kay jest dyrektorem w firmie Watson Wyatt Worldwide, gdzie zajmuje się doradzaniem w zakresie wynagrodzeń. Prowadzi także w tej dziedzinie badania, jest autorem i współautorem licznych artykułów i książek. Artykuł przedstawia jego spostrzeżenia i wyniki badań dotyczące wynagrodzeń menedżerów. Ira T. Kay opisuje nieprawdziwy sposób prezentacji wysokich wynagrodzeń CEO w mediach. Powołując się na wyniki badań pokazuje, że menedżerowie muszą zapracować na wysokie pensje. Opisuje także różne podejście członków rady dyrektorów i akcjonariuszy do płac CEO. Stara się znaleźć przyczynę odmiennego postrzegania wynagrodzeń przez inwestorów i dyrektorów. Formułuje także zalecenia dla członków komitetów do spraw wynagrodzeń, co należy robić, żeby akcjonariusze nie uważali wynagrodzeń CEO za zbyt wysokie.
Radosław Kotowicz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".