Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Egzekucja świadczeń pieniężnych z wynagrodzenia pracownika

01.12.2008 Jadwiga Zyguła
Artykuł pokazuje możliwości egzekucji z wynagrodzenia za pracę, na mocy tytułów wykonawczych, świadczeń alimentacyjnych, na pokrycie należności innych niż świadczenia alimentacyjne, na zaliczki pieniężne udzielane pracownikowi oraz na kary pieniężne za nieprzestrzeganie przez pracowników przepisów obowiązujących w miejscu pracy Ponadto przedstawiono możliwość dokonywania potrąceń dobrowolnych, innych niż potrącenia ustawowe. Scharakteryzowano sposoby zajęcia wynagrodzenia w trybie egzekucyjnym i bezegzekucyjnym. Przedstawiono obowiązki i ewentualne kary za niedopełnienie zobowiązań w zakresie egzekucji świadczeń w stosunku do zakładu pracy, w którym pracuje dłużnik. Ponadto podano wynagrodzenie pracownika, wolne od zajęcia komorniczego.
Jadwiga Zyguła

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".