Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Co każdy pracodawca wiedzieć powinien o satysfakcji pracowników z systemu wynagradzania?

09.08.2010 Ewa Bochyńska-Śmigielska
Konieczność, a zarazem kosztowność prowadzenia skutecznej polityki personalnej, skłania pracodawców do sięgania po metody zarządzania zasobami ludzkimi, które przyczynią się do wysokiej motywacji zawodowej i lojalności pracowników. Istotnym elementem zapewnienia motywujących warunków pracy jest umiejętna ocena roli, jaką w strategii przedsiębiorstwa pełni satysfakcja pracowników z systemu wynagradzania.
Artykuł dostarcza informacji na temat warunków, jakie należy spełnić, by sprawnie pogodzić praktyki wynagradzania z zadowoleniem pracowników z płacy. Z opracowania dowiedzą się Państwo, w jaki sposób można zbadać satysfakcję pracowników z wynagradzania i jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, by była to ocena rzetelna. W artykule omówiono także szereg czynników indywidualnych i organizacyjnych, wpływających na poziom satysfakcji z wynagradzania.
Ewa Bochyńska-Śmigielska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".