Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia w działach sprzedaży w 2010 roku

12.01.2011 Katarzyna Jaśko
Niniejszy artykuł jest podsumowaniem najważniejszych wyników Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2010, które przeprowadziliśmy z czołowymi polskimi portalami. W artykule zaprezentowano wynagrodzenia otrzymywane przez pracowników działów sprzedaży na poszczególnych szczeblach oraz z wyszczególnieniem stanowisk. Specjaliści zatrudnieni w Warszawie zarabiali 4 600 PLN (mediana). Mediana zarobków handlowców wyniosła 3 000 PLN i stanowiła 40% przeciętnej płacy kierownika regionu. Porównano zarobki oferowane na poszczególnych stanowiskach w firmach z przewagą kapitału polskiego i zagranicznego. Zostały także przedstawione zarobki kobiet i mężczyzn w podziale na firmy o różnej wielkości. Najmniejsza różnica pomiędzy kobietami i mężczyznami wystąpiła w największych firmach. Zarobki kobiet wyniosły w nich 3 310 PLN, a mężczyzn 4 300 PLN. W artykule zaprezentowano także porównanie płac pracowników z wykształceniem wyższym i średnim oraz zależność pomiędzy wiekiem a zarobkami. Dyrektorzy zarabiali najwięcej w wieku od 41 do 50 lat (mediana 15 000 PLN).Artykuł zawiera 2 tabele i 5 wykresów.
Katarzyna Jaśko

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2893 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3684 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".