Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia w działach obsługi klienta w 2008 roku

10.02.2009 Katarzyna Jaśko
Artykuł jest podsumowaniem najważniejszych wyników piątego (jubileuszowego) Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, które przeprowadziliśmy z czołowymi polskimi portalami. W artykule znajdują się najciekawsze wyniki na temat wynagrodzeń pracowników działów obsługi klienta. Zaprezentowano w nim m.in. rozkłady wynagrodzeń osób na poszczególnych szczeblach zarządzania. Połowa pracowników szeregowych zarabiała w przedziale od 1 600 PLN do 2 900 PLN. W przypadku osób na kierowniczych stanowiskach 50% zarabiało powyżej 2 500 PLN, ale mniej niż 6 000 PLN. Na wynagrodzenia pracowników działów obsługi klienta istotnie wpływały rodzaj i wielkość firmy, a także jej lokalizacja. Specjaliści zatrudnieni w firmach prywatnych mogli liczyć na wynagrodzenie na poziomie 3 300 PLN, podczas gdy osoby na tym stanowisku pracujące w sferze budżetowej lub komunalnej otrzymywały pensję w wysokości 2 500 PLN (mediana). Zarobki wzrastały wraz ze stażem pracy, poziomem wykształcenia oraz znajomością języków obcych. W artykule przedstawiono także najbardziej popularne świadczenia dodatkowe oferowane na poszczególnych stanowiskach. Artykuł zawiera 5 tabel i 12 wykresów.
Katarzyna Jaśko

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2832 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3619 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".