Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia w działach marketingu w roku 2007

22.01.2008 Sabina Kulpińska
Niniejszy artykuł jest podsumowaniem najważniejszych wyników czwartego Internetowego Badania Wynagrodzeń (IBW 2007), które przeprowadziliśmy z czołowymi polskimi portalami. Stanowi on ilustrację wysokości wynagrodzeń w dziale marketingu w zależności od zmiennych takich jak np.: stanowisko pracy, wykształcenie czy płeć, a także wielkość i kapitał firmy oraz region, w którym firma ta działa.
Dla całego działu marketingu mediana zarobków w roku 2007 wynosiła 3 800 PLN, czyli o 800 PLN więcej niż w roku ubiegłym. Zarobki różnicują się jednak w sposób znaczny, jeżeli weźmiemy pod uwagę powyższe zmienne. Mężczyźni na przykład zarabiali 4 400 PLN. Duży wpływ na wysokość wynagrodzeń w tym dziale miał także przeciętny udział premii w zarobkach. Silnie zarysowały się także związki pomiędzy wysokością wynagrodzeń w dziale marketingu a regionem, w którym pracowały badane osoby. Mianowicie - jak pokazały badania - mediana wynagrodzeń w regionie mazowieckim wyniosła 5 100 PLN i była o 41,2% wyższa od mediany zarobków w regonie wschodnim i południowo - wschodnim. Artykuł zawiera 10 tabel i 6 wykresów.
Sabina Kulpińska

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2832 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3619 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".