Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia w działach finansowo-księgowych, IBW 2005 - podsumowanie raportu Sedlak & Sedlak

25.07.2006 Jakub Han
Artykuł powstał na podstawie raportu płacowego o wynagrodzeniach w działach finansowo – księgowych wydanego przez Sedlak & Sedlak (Wynagrodzenia w dziale finansowo – księgowym, IBW 2005). Raport przedstawia wynagrodzenia nie tylko w firmach dużych. Uwzględniona jest w nim próba z firm małych (do 50 pracowników) oraz średnich. Ponadto raport umożliwia zapoznanie się z wynagrodzeniami w firmach państwowych, w sferze budżetowej oraz w firmach prywatnych. Wynagrodzenia na poszczególnych stanowiskach rozbite są także w zależności od branży i województwa, w którym działa przedsiębiorstwo. Niezależnie od tego pokazane są także wynagrodzenia w większych miastach Polski. W artykule przeanalizowano wynagrodzenia poszczególnych grup pracowników (najwyższy i średni szczebel zarządzania, starsi specjaliści, specjaliści oraz pracownicy szeregowi) pod kątem takich kryteriów jak: wykształcenie, staż pracy, znajomość języka angielskiego, zatrudnienie, region.

Z raportu wynika, że najlepiej opłacani są dyrektorzy finansowi, których mediana wynagrodzeń wynosi 10 500 PLN. Zarabiają oni 7 razy więcej od najsłabiej zarabiających – pracowników działu finansowo-księgowego, których mediana wynosi 1 480 PLN. Artykuł zawiera 2 tabele i 8 wykresów.
Jakub Han

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2832 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3619 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".