Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia specjalistów w 2006 roku

20.02.2007 Arkadiusz Koperek
Niniejszy artykuł stanowi podsumowanie najważniejszych wyników Internetowego Badania Wynagrodzeń 2006 na stanowiskach specjalisty. Mediana wynagrodzeń na tym szczeblu organizacji wynosi 2700 PLN, a co 10 pracownik zarabia poniżej 1400 PLN. Zdecydowanie najpopularniejszym świadczeniem dodatkowym na tym stanowisku jest telefon komórkowy. Najwyższe płace mają specjaliści w telekomunikacji (4000 PLN) i w branży technologii informatycznych (3600 PLN). Zarówno młodsi jak i starsi specjaliści najlepiej zarabiają w działach finansów i controllingu oraz działach informatycznych. Tradycyjnie już najwyższe zarobki występują w województwie mazowieckim. Wynagrodzenia specjalistów są uzależnione od rodzaju i wielkości firmy oraz stażu pracy. Lepiej zarabiają osoby zatrudnione na tym stanowisku w firmach z kapitałem zagranicznym (3700 PLN), znające język angielski na poziomie bardzo dobrym (3200 PLN) oraz posiadające wyższe wykształcenie (3000 PLN). Mediana dochodów jest najwyższa w przypadku specjalistów, którzy ukończyli uczelnie techniczne. Artykuł zawiera 12 tabel i 7 wykresów.
Arkadiusz Koperek

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2804 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3584 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".