Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia menedżerów opcjami na akcje w NETII i W. Kruk

24.01.2006 Agnieszka Kunysz
Wynagradzanie prezesów spółek giełdowych za pomocą akcji jest światowym standardem. Również w Polsce, po pionierskim przedsięwzięciu Computerland w połowie lat ’90, stało się powszechną praktyką. Rozwiązanie takie pozwala bowiem akcjonariuszom powiązać interes osób zarządzających spółką ze zwrotem z własnego, zainwestowanego kapitału. Rozwiązanie takie jest szczególnie korzystne w tych firmach, gdzie struktura akcjonariatu jest bardzo rozproszona, co utrudnia wykonywanie funkcji kontrolnych przez np. poprzez WZA. Artykuł opisuje polskie praktyki motywowania najważniejszych menedżerów firm na przykładzie dwóch spółek: Netii i W. Kruk.
Agnieszka Kunysz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".