Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia kierowników w 2012 roku

25.02.2013 Patrycja Grzesińska
Artykuł jest podsumowaniem Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2012, które zostało przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak. Dzięki ponad 114 tys. pracowników, którzy wypełnili ankietę, poznaliśmy informacje na temat wynagrodzeń różnych grup zawodowych i w różnych regionach. Poniższe opracowanie stanowi analizę wynagrodzeń wśród kierowników. Mediana płac dla pracowników pełniących wspomnianą funkcję wyniosła 6 000 PLN. W pierwszej kolejności zwrócono uwagę na to jak kształtowały się wynagrodzenia w różnych województwach. Omówiono także sytuację zarobkową w firmach odmiennej wielkości oraz w wybranych branżach. Przykładowo najwyższą medianę płac dla kierowników nadzorujących pracę zespołów liczących ponad dziesięć osób odnotowano w obszarze IT (10 500 PLN). Następnie poruszono kwestię zróżnicowania wynagrodzeń u osób z różnym poziomem wykształcenia. Na zakończenie przytoczono również dane dotyczące zarobków pracowników o odmiennym stażu pracy. Mediana płac kierowników posiadających 11-15 lat doświadczenia ukształtowała się na poziomie 7 000 PLN i była o 40% wyższa niż ta odnotowana u osób z 4-5 letnim całkowitym stażem pracy (5 000 PLN). Artykuł zawiera 1 tabelę oraz 5 wykresów.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2802 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3582 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".