Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia informatyków w Wielkiej Brytanii

23.08.2005 Justyna Masłyk
Wielka Brytania jest w Polsce uznawana za kraj, w którym można „dużo zarobić”. Źródło takiego przekonania wydaje się uzasadnione, jeśli weźmiemy pod uwagę imponującą wysokość przeciętnych zarobków w tym kraju. Niemniej jednak „wartości przeciętne” nie pokazują pełnego obrazu rzeczywistości. Dlatego właśnie potrzebna jest bardziej dogłębna analiza wynagrodzeń w sektorze IT w Wielkiej Brytanii, której dostarcza niniejszy artykuł. Poznanie wysokości płac w Zjednoczonym Królestwie jest szczególnie istotne teraz, kiedy kraj ten z otwartymi rękami przyjmuje naszych wykształconych, młodych i zdolnych ludzi.

W artykule omówione zostały wynagrodzenia na Wielkiek Brytanii z podziałem na regiony, stanowiska oraz formę zatrudnienia. Przedstawione zostały również wynagrodzenia osób pracujacych w działach informatycznych w firmach z branży usług finansowych, w przemyśle, handlu oraz w sektorze publicznym.
Justyna Masłyk

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".