Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia handlowców w USA - branża targów i wystaw

20.01.2004 Anna Postół
Badania przeprowadzone przez międzynarodowe organizacje zajmujące się wystawami, EXPO i IAEM dostarczyły ciekawych informacji dotyczących handlowców. Okazało się, że prawie połowa z nich nie dostaje dodatków ani prowizji, tak charakterystycznych dla działów sprzedaży w innych branżach. 46,3% handlowców otrzymuje jedynie wynagrodzenie podstawowe. Mediana wynagrodzenia podstawowego wzrosła z 40 tys. dolarów w 1999 do 45 tys. dolarów w 2002. Z kolei ilość handlowców wynagradzanych za pomocą wynagrodzenia podstawowego i prowizji spadła w porównaniu z rokiem 1999, kiedy wynosiła 38,7%. W 2002 było to już tylko 32,9%, przy medianie wynagrodzenia równej 40 tys. dolarów i prowizji o środkowej wartości 6%.

Wśród handlowców otrzymujących tylko wynagrodzenie podstawowe najczęściej znajdują się menadżerowie zajmujący się osobiście sprzedażą powierzchni wystawienniczej. Natomiast wynagrodzenie podstawowe i prowizję najczęściej otrzymują przedstawiciele handlowi ukierunkowani wyłącznie na sprzedaż. Dodatki otrzymuje 43,3% handlowców z wynagrodzeniem podstawowym, oraz 36,4% handlowców z wynagrodzeniem podstawowym i prowizją. Wartość dodatków to 3000 dolarów rocznie. Wśród stosowanych dodatków największą popularnością cieszą się ubezpieczenia zdrowotne i ubezpieczenia dentystyczne. Najrzadziej natomiast stosowane są samochody służbowe i płatne nadgodziny.
Anna Postół

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2823 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3607 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".