Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia dyrektorów w 2011 roku

22.02.2012 Grzegorz Spólnik
Artykuł jest podsumowaniem wyników IX Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW), przeprowadzonego w 2011 roku. W badaniu uczestniczyło 101 787 osób. Niniejszy tekst poświęcono zarobkom na najwyższym szczeblu hierarchii organizacyjnej. W pierwszej części artykułu zaprezentowano wynagrodzenia dwóch osobnych grup: dyrektorów i osób zasiadających w zarządach. Na wstępie przedstawiono ogólny poziom płac, a następnie poddano je bardziej szczegółowej analizie, uwzględniającej wielkość przedsiębiorstwa, pochodzenie kapitału oraz ponadprzeciętne wykształcenie niektórych dyrektorów (studia podyplomowe, doktoranckie oraz MBA). Bardzo istotne różnice w poziomach wynagrodzeń odnotowano między firmami polskimi i zagranicznymi oraz podmiotami najmniejszymi i największymi. Przykładowo dyrektorzy z przedsiębiorstw zatrudniających poniżej 50 osób zarabiali połowę tego co ich koledzy z organizacji zrzeszających ponad 1 000 pracowników. W drugiej części artykułu zaprezentowano zarobki w wybranych branżach oraz na wybranych stanowiskach. W większości sektorów mediana płac ukształtowała się powyżej 10 000 PLN, a spośród stanowisk na najwyższe pensje (rzędu 17 500 PLN) mogli liczyć dyrektorzy w dziale IT. Artykuł zawiera 6 wykresów.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2804 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3584 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".