Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia a zwrot z inwestycji (ROI)

11.10.2010 Grzegorz Spólnik
Zakres obowiązków i obszar działania specjalistów do spraw personalnych obejmuje między innymi kwestie, które pozornie niezwykle trudno wyrazić za pomocą liczb. Jak więc zatem przekonać przełożonych, myślących przede wszystkim w kategoriach finansowych, na przykład o tym, iż podwyżki są nieuniknione w celu utrzymania motywacji? Z pomocą przychodzi wskaźnik ROI (return on investment), który służy określaniu efektywności inwestycji. W niniejszym opracowaniu można przeczytać o tym, jak liczyć ROI w kontekście wynagrodzeń i jak ten wskaźnik powinni wykorzystywać specjaliści do spraw personalnych, aby być bardziej skutecznymi w działaniach i realizacji planów. Artykuł zawiera 2 schematy, 1 wykres i 1 tabelę.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".