Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia 2004 - światowe tendencje

09.03.2004 Maciej Dubis
W 2004 roku eksperci przewidują około 3,5 procentowy wzrost wynagrodzeń. Oczywiście, mowa o przeciętnym, światowym wzroście. W poszczególnych krajach podwyżki będą się różnić w zależności od sytuacji gospodarczej. W niektórych państwach przewiduje się nawet spadek płac realnych. Polacy mogą oczekiwać na niewielkie – około 2 procentowe – podwyżki. Pracodawcy będą także zmieniać strukturę pakietu wynagrodzeń. Ogólnie, oczekuje się, że w obecnym roku zwiększoną rolę odgrywać będą motywacyjne czynniki wynagrodzeń. Eksperci przewidują coraz silniejsze powiązanie podwyżek z wynikami pracy. Niniejszy artykuł przedstawia analizę zjawisk płacowych, których możemy spodziewać się w 2004 roku na świecie i w Polsce.
Maciej Dubis

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".