Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie za wkład - część II

20.10.2008 Renata Kucharska-Kawalec
Niniejszy artykuł stanowi kontynuację rozważań na temat wynagradzania za wkład. Zawiera informacje na temat trzech ostatnich kroków pierwszego etapu proponowanych działań. Dowiadujemy się, jak prawidłowo oceniać i uszczegóławiać macierze kompetencji pracowników. Pokazano również metodę porównywania wynagrodzeń z zewnętrznymi stanowiskami oraz obliczania zakresu płac w odniesieniu do konkretnej, zatrudnionej osoby. Aby system wynagradzania za wkład był spójny i rzetelny, warto przy jego tworzeniu korzystać z raportów płacowych. Zapewnią one wiarygodność danych i jednocześnie pozwolą porównać się z konkurencyjnymi firmami. Ich dodatkowym atutem jest aktualność danych. Każdy z przedstawionych kroków działania poparty został praktycznym przykładem wybranego stanowiska. Artykuł zawiera 10 tabel.
Renata Kucharska-Kawalec

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".