Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie pracowników motywowanych wewnętrznie

04.05.2009 Diana Malinowska
W artykule znajdą Państwo informacje na temat sposobów stymulowania i wynagradzania pracowników motywowanych wewnętrznie. Zarówno oni, jak i organizacja czerpią wiele korzyści z motywacji wewnętrznej. Pracownicy rozwijają swoje kompetencje i odczuwają przyjemność z wykonywania ambitnych zadań. Z drugiej strony, organizacja, dzięki zaangażowaniu pracowników, osiąga założone cele biznesowe. Aby wywołać ten rodzaj motywacji, kierownictwo może sięgnąć po różne środki oddziaływania związane
z identyfikacją celów pracownika z założeniami firmy. Ważne jest także to, aby system wynagrodzeń uwzględniał specyfikę firmy i nagradzał pożądane zachowania pracowników. Ponadto w artykule scharakteryzowano różne rodzaje kontraktów zawierane pomiędzy pracownikiem a firmą. Wskazano najodpowiedniejszy kontrakt sprzyjający wywołaniu
i stymulowaniu motywacji wewnętrznej. Przytoczono także interesujące rozwiązanie dotyczące elastycznych ustaleń w zakresie motywacyjnych składników wynagrodzenia.
Diana Malinowska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".