Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie pracowników działów sprzedaży w firmach z branży wysokich technologii

16.07.2012 Patrycja Grzesińska
Niniejszy artykuł został poświęcony modelom wynagradzania sprzedawców z branży wysokich technologii. Na początek opisano czym różni się praca handlowca w omawianym sektorze od obowiązków wykonywanych na takich stanowiskach w innych firmach. Przytoczono tutaj również najważniejsze wymagania, jakie powinien spełniać zatrudniony w tego typu organizacjach. Następnie krótko scharakteryzowano trzy podstawowe grupy sprzedawców, czyli pracowników bezpośrednio odpowiedzialnych za przeprowadzanie transakcji, zewnętrznych przedstawicieli handlowych oraz osób wspierających proces sprzedaży. Kolejna część artykułu jest omówieniem czterech różnych modeli wynagradzania (adekwatnych do zaprezentowanych wcześniej grup pracowniczych), które powinny znaleźć swoje zastosowanie również w branży wysokich technologii. Artykuł zawiera 1 schemat.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".