Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wartościowanie stanowisk
wolne od dyskryminacji płciowej

25.04.2018 Grzegorz Spólnik
Przeprowadzenie dyskryminującego wartościowania stanowisk i zbudowanie na jego podstawach systemu wynagradzania stanowi doskonały sposób na uwikłanie się w procesy o traktowanie zatrudnionych niezgodnie z zapisami kodeksu pracy. Jeśli pracodawca nie zwrócić uwagi na problem równości płac kobiet i mężczyzn już na etapie procesu wartościowania wtedy, paradoksalnie, narzędzie służące zagwarantowaniu wewnętrznej sprawiedliwości wynagradzania może stać się źródłem jej braku. Aby taka sytuacja nie miała miejsca, warto mieć w pamięci porady zawarte w niniejszym artykule. Wskazują one jak prowadzić proces wartościowania stanowisk, aby uzyskać rezultaty ułatwiające skuteczną obronę przez zarzutami o brak równości w stawkach płac kobiet i mężczyzn.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".