Raport płacowy Sedlak & Sedlak 2018 Krakowskie Forum Wynagrodzeń Stefa premium Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2018 roku

Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

Raport wskaźnikiHR 2019 zaproszenie

pozwala na porównanie 41 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wartościowanie stanowisk
wolne od dyskryminacji płciowej

25.04.2018 Grzegorz Spólnik
Przeprowadzenie dyskryminującego wartościowania stanowisk i zbudowanie na jego podstawach systemu wynagradzania stanowi doskonały sposób na uwikłanie się w procesy o traktowanie zatrudnionych niezgodnie z zapisami kodeksu pracy. Jeśli pracodawca nie zwrócić uwagi na problem równości płac kobiet i mężczyzn już na etapie procesu wartościowania wtedy, paradoksalnie, narzędzie służące zagwarantowaniu wewnętrznej sprawiedliwości wynagradzania może stać się źródłem jej braku. Aby taka sytuacja nie miała miejsca, warto mieć w pamięci porady zawarte w niniejszym artykule. Wskazują one jak prowadzić proces wartościowania stanowisk, aby uzyskać rezultaty ułatwiające skuteczną obronę przez zarzutami o brak równości w stawkach płac kobiet i mężczyzn.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się

Polub wynagrodzenia.pl

Udostępnij

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".

Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Kontakt: media@sedlak.pl