Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

W jaki sposób zapewnić sprawne funkcjonowanie systemu wynagrodzeń za wyniki

05.07.2010 Patrycja Grzesińska
Niniejszy artykuł jest odpowiedzią na pytanie, w jaki sposób zapewnić w firmie prawidłowe funkcjonowanie systemu wynagrodzeń za wyniki. Opracowanie nie skupia się jedynie na wprowadzeniu omawianego programu, ale przede wszystkim ukazuje cały cykl zarządzania systemem, w taki sposób, aby działał on efektywnie.
Pierwsza część poświęcona została samej istocie systemu wynagradzania za wyniki. Przedstawiono cechy prawidłowo funkcjonującego systemu, podstawowe czynniki wpływające na jego powodzenie oraz najczęstsze bariery i efekty uboczne, jakie mogą pojawić się przy jego stosowaniu. Następnie opisano cykl zarządzania całym systemem wynagrodzeń za wyniki, który został podzielony na cztery podstawowe etapy. Pierwszy z nich dotyczy procesu ustalania celów organizacji oraz przydzielania zadań poszczególnym pracownikom. Drugi kładzie nacisk na analizę oraz badanie aktualnego stanu płac w firmie. Stadium trzecie to planowanie programów wynagrodzeń, natomiast ostatni, czwarty etap - to ocena wyników i tworzenie raportów. Artykuł zawiera 1 schemat.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".