Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Tendencje wynagrodzeń w świecie w 2007 roku

06.03.2007 Michał Skierski
Artykuł traktuje o tendencjach w wynagrodzeniach na świecie w 2007 roku. Jest to przegląd przez wszystkie kontynenty, zawierający informacje o dynamice wynagrodzeń w ok. 60 krajach świata. Tekst zawiera informacje ogólne, ze względu na poszczególne państwa, jak i z uwzględnieniem prognoz wynagrodzeń w najszybciej rozwijających się branżach, jak: produkcja oprogramowania, sprzętu komputerowego, badania i rozwój, biotechnologia, IT i usługi techniczne, telekomunikacja oraz e-biznes. Prognozy podzielone są na poszczególne działy: operacyjny, sprzedaży i techniczny. Wydzielony jest także najwyższy szczebel zarządzania. Dane prócz dynamiki zawierają odsetek firm nie zakładających żadnych podwyżek. Artykuł zawiera 15 tabel.
Michał Skierski

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".