Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Systemy wynagrodzeń w działach sprzedaży – na co zwrócić uwagę?

10.05.2010 Dawid Sobolak
Zaprojektowanie i wdrożenie sprawnie działającego systemu wynagradzania sprzedawców jest kluczowe dla większości przedsiębiorstw. Od handlowców bowiem w dużym stopniu zależy rentowność firmy. W artykule przedstawiono wskazówki, jakimi należy kierować się przy ustalaniu systemów wynagrodzeń specjalistów ds. sprzedaży. Z opracowania będzie można dowiedzieć się, jakie są podstawowe elementy takiego systemu, na co zwrócić uwagę przy ustalaniu jego celów oraz jak wybrać odpowiedni sposób wynagradzania. W ostatniej części artykułu poruszono problem wdrażania gotowego systemu oraz jak należy postępować gdy został on już zaimplementowany.
Dawid Sobolak

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".