Artykuły

Sylwestrowe zarobki gwiazd

02.01.2012 Teresa Hantz
Pobawić się w sylwestrową noc czy zarobić? Roztrwonić czy otrzymać? Gwiazdy estrady znają najlepszą odpowiedź na to pytanie. Dać spektakularne show wśród rzeszy fanów, wzbudzić aplauz i oklaski, a przy tym napełnić swój portfel aż po brzegi. I podczas gdy kelner zastanawia się, czy goście pamiętają o napiwkach, sławy polskiej sceny muzycznej grymaszą, gdy ich wynagrodzenie nie równa się cenie dobrego samochodu. Tekst pokazuje, ile tak naprawdę organizatorzy zabaw sylwestrowych muszą zapłacić gwiazdom, za czasem tylko kilkuminutowy występ. Obrazuje jak corocznie zmieniają się stawki płac oraz kto i kiedy został najwyżej wyceniony. Na zakończenie zamieszczono najbardziej wyszukane zachcianki, które obok przelewów na rachunki bankowe musi spełnić „pracodawca”, aby pozyskać drogocennego gościa. Artykuł zawiera 5 tabel i 1 wykres.
Teresa Hantz

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2849 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3636 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".