Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Świadczenia partycypacyjne szansą dla małych firm

19.07.2010 Aleksandra Czajka
Świadczenia partycypacyjne zyskują coraz większe uznanie wśród małych przedsiębiorstw. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż oferowanie ich pozwala nie tylko zaoszczędzić kosztów w firmie, ale również przynosi zatrudnionym wiele wymiernych korzyści. W tekście przytoczono informacje na temat skali rozpowszechnienia świadczeń partycypacyjnych w małych przedsiębiorstwach w Stanach Zjednoczonych. Omówiono również najczęściej spotykane benefity. W dalszej części opracowania poruszono kwestie związane z błędnymi przekonaniami powstrzymującymi przedsiębiorców od wprowadzenia świadczeń partycypacyjnych. Na koniec opisano najlepsze praktyki i zalecenia dla małych firm, które zamierzają wzbogacić swój pakiet benefitów o tego typu usługi. Artykuł zawiera 1 wykres i 1 tabelę.
Aleksandra Czajka

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".