Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Struktura wynagrodzeń Polaków

28.10.2013 Adam Wrona
W artykule omówiono, jak kształtowała się struktura wynagrodzeń Polaków w 2010 roku. Przedstawione zostały dane opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny. W sektorze prywatnym wynagrodzenie zasadnicze stanowiło 78%, a w publicznym jedynie 66%. Premie oraz nagrody również stanowiły większą część płacy całkowitej w firmach prywatnych. W artykule przedstawiono strukturę płac kobiet i mężczyzn. Choć przeciętnie mężczyźni zarabiają więcej, to pod względem poszczególnych składników zarobki obu płci są podobne. Ponadto czytelnik znajdzie w artykule informacje o tym, jak różni się struktura wynagrodzeń Polaków z różnych przedziałów zarobków oraz pracujących w wybranych sekcjach gospodarki narodowej. Artykuł zawiera 2 tabele oraz 3 wykresy.
Adam Wrona

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".