Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Strategie wynagradzania sprzedawców w kontekście poprawiającej się koniunktury gospodarczej

30.05.2011 Patrycja Grzesińska
Poniższy artykuł opisuje w jaki sposób najłatwiej przygotować system wynagrodzeń pracowników działów sprzedaży do ożywienia gospodarczego. W opracowaniu można znaleźć informacje na temat tego jak zmieniały się omawiane systemy płac w okresie kryzysu. Okazuje się między innymi, iż najbardziej popularnym przedsięwzięciem było dokonywanie zmian w planach dodatków motywacyjnych. Kluczową kwestią poruszaną w artykule jest jednak to, w jaki sposób przedsiębiorstwa zaczęły dostosowywać systemy wynagrodzeniowe sprzedawców do poprawiającej się koniunktury gospodarczej. Obecnie firmy coraz chętniej przyznają swoim zatrudnionym premie i nagrody oraz inne świadczenia pozapłacowe. Na zakończenie przedstawiono najważniejsze cechy jakie powinien posiadać omawiany system oraz podstawowe zasady jego tworzenia i funkcjonowania, które pomogą organizacji w pełni skorzystać z ożywienia gospodarczego. Artykuł zawiera 2 wykresy.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".