Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Pracodawca, pracownik, koszty wynagrodzeń - jak to pogodzić?

19.04.2005 Marcin Potoczny
Konstruowanie nowego lub zmiana istniejącego systemu wynagrodzeń wiąże się zawsze z potrzebą pogodzenia celów pracodawcy oraz oczekiwań pracownika. Trzecią perspektywą, która bezwzględnie wiąże się z wynagrodzeniami to koszty, których optymalizacja stanowi kluczową kwestię dla każdej firmy. Zachowanie równowagi pomiędzy priorytetami pracodawcy i pracownika, w ramach dostępnych funduszy na wynagrodzenia jest trudne do zrealizowania. Budując system wynagrodzeń, należy pamiętać o tym, by te trzy elementy współgrały nie tylko w chwili jego budowania, ale także w przyszłości.

W artykule opisane zostały trzy perspektywy, które należy pogodzić w systemie wynagradzania, jeżeli ma ty być system prowadzący firmę do sukcesu.
Marcin Potoczny

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".