Artykuły

Praca idealna dla studenta? Czyli o zarobkach w gastronomii

06.12.2010 Kinga Grela
Niniejszy artykuł przedstawia wysokość i strukturę wynagrodzeń w branży gastronomicznej w 2010 roku. Dowiemy się nie tylko, kto zarobił najwięcej, ale także, kto nie boi się spadku wynagrodzeń związanego z zimowym sezonem. Nie jest tajemnicą, że większość stanowisk piastują studenci. Co powoduje, że gastronomia cieszy się tak dużym zainteresowaniem, pomimo, że godzinę stawki zaczynają się od 3,50 PLN, a liczba godzin tygodniowo dochodzi do 70 ? W artykule przeprowadzona szczegółową analizę struktury wynagrodzeń dla poszczególnych stanowisk. Pokazano ile z tego tak naprawdę wypłaca pracodawca, za co można uzyskać premię. Na koniec pokazano ilu pracowników bez umowy zatrudniają właściciele gastronomicznych lokali. Czy opłaca się pracować na czarno? – artykuł zawiera również porównanie zarobków barmanów i kelnerów w szarej strefie i poza nią.
Kinga Grela

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2849 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3636 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".